Siyalancoنماینده انحصاری دستگاه های تصفیه هوای SMOVER در ایران

آلودگی هوا تا اطلاع ثانوی مهمان آسمان تهران است.

تاریخ انتشار: 1395/10/18

از امروز در تهران منتظر سرفه‌های پی در پی، دود، کاهش دید افقی و افزایش آژیر آمبولانس‌ها باشید.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، افزایش دما و کاهش سرعت باد و در یک کلام اینورژن اگرچه از امروز پدیده غالب هواشناسی پایتخت هستند اما خودروهای کاربراتوری و فرسوده، کامیون‌ها و موتورسیکلت‌ها از امروز کار را در تهران به جایی می‌رسانند که اگر باد و باران نیاید، مدارس تعطیل می‌شوند و شهر به کما می‌رود.

دیروز شاخص آلودگی هوای تهران روی عدد 93 و شرایط سالم بود اما این روند از ظهر جمعه با گرم شدن هوا به سمت آلودگی پیش رفت.امروز نیز شاخص 24 ساعت اخیر هوا تا ساعت 8صبح روی عدد 128 و شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

مریم نادری مدیر واحد پایش و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: نتایج حاصل از پیش بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران حاکی از برقراری شرایط جوی نسبتا پایدار در روز جاری است به طوریکه در اکثر ساعات روز وزش باد آرام (سرعت باد با بزرگی بین 0 تا 2 متر بر ثانیه) انتظار می رود. این شرایط کمابیش برای فردا(یکشنبه) نیز برقرار خواهد بود و تنها در برخی ساعات بعدازظهر وزش باد با بزرگی بین 3 تا 4 متر بر ثانیه پیش بینی می شود. همچنین دما طی امروز و فردا افزایش نسبی خواهد یافت.

براساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، انتظار می رود با روند افزایشی غلظت آلاینده ها از امروز شرایط نامطلوب کیفی هوا به ویژه برای گروه های حساس برقرار شود. در روز یکشنبه نیز آلودگی هوا افزایش خواهد داشت.

منبع:http://air.tehran.ir/

شنبه 18 دی 1395 , 16:41
0
بیشتر بخوانید

آلودگی هوا و صدا فشارخون را می‌افزاید

تاریخ انتشار: 1395/09/16

بزرگ‌ترین مطالعه انجام‌شده روی بیش از 41هزار نفر در کشورهای مختلف طی 5 تا 9 سال نشان می دهد که آلودگی هوا و صدای ناشی از ترافیک با شیوع مشکل فشارخون بالا، ارتباط مستقیم دارد.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، «مریم نادری» مدیر واحد پایش و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: این مطالعه که در 25 اکتبر سال جاری در مجله اروپایی «قلب» منتشر شد، نشان داد که در میان بزرگسالان، از هر صد نفر که در نقاط آلوده زندگی می کنند، نسبت به همین تعداد کسانی که در نقاط با آلودگی کمتر به سر می برند، یک نفر بیشتر دچار عارضه فشارخون می شود. این خطر مشابه تأثیر اضافه وزن با شاخص توده بدنی (BMI) بین 25 الی 30 در قیاس با شاخص توده بدنی معمولی 18 تا 25 است. فشارخون بالا، مهم‌ترین عامل خطر برای بیماری و مرگ زودرس است.

به گفته نادری، این مطالعه یکی از اولین تحقیقاتی است که آلایندگی هوا و صدای ناشی از ترافیک را به شکل هم‌زمان مورد بررسی قرار داده و دریافت که صدای ناشی از ترافیک با افزایش فشارخون در ارتباط است. در مجموع 41072 نفر ساکن کشورهای نروژ، دانمارک، سوئد، آلمان و اسپانیا در مطالعه طولانی مدت تأثیر آلودگی هوا بر سلامت انسان، شرکت یافتند. اطلاعات فشارخون افراد در ابتدای مطالعه جمع آوری شده و در طول دوره مطالعه چندساله نیز مورد پیگیری قرار گرفت. هیچ‌کدام از افراد شرکت‌کننده در ابتدای دوره، مشکل فشارخون نداشتند اما در طول مدت پیگیری، 6207نفر(15 درصدشرکت‌کنندگان) دچار فشارخون شده و یاداروی کاهش فشارخون مصرف می کردند.

بین سال های 2008 و 2011 محققان در سه بازه دوهفته ای، آلودگی هوا را اندازه گیری کردند. آنان با استفاده از فیلترهای مخصوص، ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون، ذرات معلق کوچکتر از 10 میکرون و دوده را در 20 نقطه از هر منطقه مورد آزمایش، اندازه گرفتند و همین‌طور اکسیدهای نیتروژن نیز در 40 نقطه هر منطقه مورد آزمایش،موردسنجش قرار گرفت. حجم ترافیک نیز در اطراف منازل شرکت‌کنندگان ارزیابی‌شده و بر اساس رهنمودهای اتحادیه اروپا، صدای ناشی از آن مدل‌سازی شد. محققان دریافتند که به ازای هر 5 میکروگرم بر مترمکعب از ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون، خطر فشارخون برای ساکنان مناطق آلوده نسبت به ساکنین مناطق با آلودگی کمتر تا 22درصد افزایش می یابد. به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در مورد مواجهه با صدای ناشی از ترافیک نیز محققان دریافتند که افرادی که در خیابان های پر سروصدا زندگی می کنند و با متوسط شدت صدای 50 دسی بل در هنگام شب روبرو می باشد، 6 درصد بیشتر از کسانی که با صدای 40دسی بل مواجه هستند، دچار مشکل فشارخون می شوند. بر طبق نظر محققین، تأثیر آلودگی هوا و سروصدا بر روی عملکرد بدن می تواند متفاوت بوده و یا به‌طور کامل مشابه نباشد. آلودگی هوا بر روی عملکرد قلب و رگ های خونی مؤثر بوده و همین‌طور می تواند موجب بروز عدم تعادل در سیستم عصبی شود. صدا نیز سیستم های عصبی و هورمونی را تحت تأثیر قرار می دهد.

 

منبع: https://www.sciencedaily.com/releases/2016/10/161025084744.htm

یکشنبه 21 آذر 1395 , 11:53
0
بیشتر بخوانید

باران نتوانست از آلودگی هوای فرسوده‌ها و کاربراتوری‌ها بکاهد

تاریخ انتشار: 1395/09/13

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آسمان پایتخت دیروز به‌رغم 2روز بارش مستمر، همچنان شاهد صحنه غلظت آلاینده‌های جوی بود که یک علت بیشتر ندارد؛ خودروهای فرسوده و کاربراتوری. از سویی هفته گذشته بازار سفرهای زیارتی با خودروهای شخصی گرم بود و به واسطه تعطیلی‌های پی در پی، جمعیت قابل توجهی از پایتخت خارج شدند اما هوا همچنان آلوده‌ ماند.

«وحید حسینی» مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این‌باره گفت: همزمان با سفر خودروهایی که بی‌شک معاینه فنی دارند و از کیفیت ساخت مناسبی برای سفر برخوردارند، موتورسیکلت‌ها، خودروهای کاربراتوری و کامیون‌های فرسوده نتوانستند به سفر بروند و تردد در تهران را به سفر ترجیح دادند. بدین‌ترتیب باوجود وزش باد و بارش باران، آسمان شهر همچنان آلوده ماند.

به گفته حسینی، حال جای این پرسش باقی می‌ماند که آیا نباید ممنوعیت تردد در شهر در مواقع آلودگی هوا را با استفاده از الگوهای مطالعه‌شده‌‌ای نظیر طرح کاهش هدف‌دار کرد و استفاده از الگوی غیرکارشناسی زوج و فرد را که صرفا روی شماره پلاک خودرو محدودیت برقرار می‌کند، رها کرد؟

حسینی تصریح کرد: ‌تهران از وجود 420هزار خودروی فرسوده و کاربراتوری آلاینده رنج می‌برد. به این عدد 100هزار کامیون دیزلی و 780هزار موتورسیکلت کاربراتوری در حال تردد را نیز اضافه کنید. این 1.3میلیون وسیله نقلیه، در روزهای بارانی گذشته هم به‌کار خود ادامه دادند و اجازه ندادند آسمان پایتخت آبی شود. هر روز در تهران به‌طور میانگین 2هزار تن آلودگی هوا تولید می‌شود و وسایل مذکور نقشی اصلی در تولید آن دارند.ٰ

منبع: http://air.tehran.ir

شنبه 20 آذر 1395 , 16:13
0
بیشتر بخوانید

آلودگی هوای تهران در هشتمین روز به 16هزار تن رسید

تاریخ انتشار: 1395/08/26

میانگین شاخص هوای تهران در روز چهارشنبه عدد 156 و هوای ناسالم برای همه بود. بدین ترتیب هشتمین روز متوالی آلودگی هوا در آسمان پایتخت به ثبت رسید. طی این دوره، 16هزار تن گازهای آلاینده وارد آسمان شهر شده و هنوز از شهر خارج نشده است. 80درصد این گازها یعنی 12.8 هزار تن، از اگزوز خودروها و کامیون‌ها و موتورسیکلت‌ها بیرون آمده است.

آنگونه که اطلاعات سامانه پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد، وضعیت آلودگی هوا از فردا(پنجشنبه) بهبود یافته و از غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون کاسته خواهد شد. «مریم نادری» مدیر واحد پایش و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این باره گفت:‌ بر اساس تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی با وجود کاهش شدت پایداری جوی در روز چهارشنبه، در ساعات بعد از ظهر وزش باد آرام پیش بینی می شود که نقش موثری در پراکندگی آلاینده‌های تجمع یافته در شهر ندارد. به گفته نادری، در روز پنجشنبه روند افزایشی سرعت باد آغاز شده و در برخی ساعات باد مناسبی از سمت جنوب شرقی می‌وزد و این شرایط تا روز جمعه ادامه می‌یابد. همچنین طی این روزها دما نیز بطور نسبی کاهش می‌یابد.

طی 26 روز گذشته از آبان، 13روز هوا سالم، 10روز ناسالم برای گروه‌های حساس و 3روز هوا برای همه ناسالم بوده است. گروه‌های حساس باید تا بهبود کیفیت هوا در روز پنجشنبه کمتر در فضای باز تردد داشته باشند.

منبع: http://air.tehran.ir

سه شنبه 2 آذر 1395 , 18:47
0
بیشتر بخوانید

ادامه آلودگی هوای اصفهان، اراک، تهران، کرج و قزوین تا ۴۸ ساعت آینده/ آسمان کربلا و نجف صاف و آفتابی

یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵

تسنیم نوشت: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ادامه آلودگی هوای اصفهان، اراک، تهران، کرج و قزوین تا ۴۸ ساعت آینده خبر داد.

 احد وظیفه درباره آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: پایداری هوا که از روزهای گذشته در شهرهای بزرگ و صنعتی آغاز شده همچنان ادامه دارد و شاهد وجود غلظت آلاینده‌های جوی در کلانشهرهای اصفهان، اراک، تهران، کرج و قزوین تا دو روز آینده هستیم.

وی ادامه داد: آلودگی هوای ناشی از پایداری هوا امروز با شدت زیادی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت، دیده می‌شود و این روند رفته‌رفته تا پایان هفته کاهش می‌یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: از اواخر وقت امروز تا صبح فردا نیز در برخی مناطق گیلان و اردبیل به‌ویژه جاده‌های کوهستانی وجود مه غلیظ منجر به کاهش دید افقی خواهد شد.

وظیفه با بیان اینکه از اواخر وقت شامگاه سه‌شنبه سامانه بارشی وارد شمال غرب کشورمان خواهد شد، بیان کرد: این سامانه بارشی موجب بارشهای خفیف باران در شمال‌غرب کشور می‌شود و رفته‌رفته سواحل شمال کشور را در برمی‌گیرد.

وی افزود: سامانه بارشی و وزش باد موجب خواهد شد تا آلودگی هوای کلانشهرها در پایان هفته از میان برود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی کربلا، نجف و سامرا اظهار کرد: هوای کربلا، نجف و سامرا نیز صاف و آفتابی خواهد بود.

وی عنوان کرد: دمای هوای کربلا فردا در گرم‌ترین زمان 28 درجه بالای صفر خواهد بود و نجف نیز 30 درجه بالای صفر خواهد شد.

منبع: http://www.khabaronline.ir

دوشنبه 24 آبان 1395 , 07:58
0
بیشتر بخوانید

مدارس تهران تعطیل شد

مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و مدارس ابتدایی (اول تا ششم) پایتخت و شهرستان های استان بجز فیروزکوه، پردیس و دماوند ۲۴ آبان ۹۵ تعطیل است.

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در پی افزایش آلودگی هوا،‌کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران ساعت ۱۷ امروز تشکیل شد. این کمیته با حضور اعضای کمیته متشکل از نمایندگانی چون وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، پلیس راهور، محیط زیست استان تهران، صدا و سیما و ... تشکیل شد.

کمیته اضطرار اعلام کرد مهدهای کودک، پیش دبستانیها و مدارس ابتدایی (اول تا ششم) پایتخت و شهرستانهای استان بجز فیروزکوه، پردیس و دماوند فردا دوشنبه ۲۴ آبان ۹۵ تعطیل است. 

همچنین طرح ترافیک تا ساعت ۱۹ اجرا می شود. کمیته اضطرار همه مصوبات نشست روز گذشته خود را پابرجا اعلام کرد. روز گذشته کمیته اضطرار فروش طرح روزانه را متوقف کرد. همچنین تصمیم گرفته شد زنگ ورزش مدارس برقرار نباشد. صبح امروز هم اعلام شد محدوده طرح ترافیک به محدوده طرح زوج و فرد گسترش پیدا کند. 

امروز آلوده ترین روز سال ۹۵ در پایتخت بوده است؛ شرایط هوای شهر تهران در شرایط ناسالم برای همه افراد جامعه قرار داشت.

مطابق پیش‌بینی سازمان هواشناسی تا ۴۸ ساعت آینده وضعیت هوا به همین منوال است.

منبع: http://www.khabaronline.ir

دوشنبه 24 آبان 1395 , 07:56
0
بیشتر بخوانید

افزایش آلاینده های هوا در هفته سوم آبان

تاریخ انتشار: 1395/08/21

بررسی هفتگی کیفیت هوای تهران نشان می دهد شاخص کیفیت هوای پایتخت طی هفته گذشته (روزهای 15 الی 21 آبان ماه) دستخوش نوسان بوده است (3 روز با شرایط سالم و 4 روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس).

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران مریم نادری مدیر واحد پایش و پیش بینی شرکت گفت: طی هفته گذشته، تأثیر مستقیم تغییرات الگوهای هواشناسی به طور کاملا محسوس در کیفیت هوای پایتخت مشاهده شد. طی اوایل هفته، با استقرار شرایط جوی ناپایدار ناشی از گذر سامانه بارشی از منطقه، وزش باد قوی و بارش باران در برخی ساعات، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم بوده و کیفیت هوا به شرایط مطلوب رسید. سرانجام در روزهای پایانی هفته، با برقراری شرایط جوی پایدار و تجمع موقتی ذرات معلق در سطح شهر، پایتخت طی روزهای متوالی شرایط کیفی ناسالم برای گروه های حساس را تجربه نمود.

ادامه دارد...

منبع: http://air.tehran.ir

دوشنبه 24 آبان 1395 , 07:42
0
بیشتر بخوانید

آلودگی هوا راه تنفس تهرانی ها را بسته است

تاریخ انتشار: 1395/08/21

ابر سیاه گازهای آلاینده بر هوای تهران سایه انداخته و شاخص هوا را باعدد ۱۵۴ برای همه ناسالم کرده است. میزان انباشت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و دیگر گازهای آلوده کننده هوا، امروز در پنجمین روز متوالی به ۱۰هزار تن خواهد رسید. فردا هم هوا تا قبل از وزش باد آلوده خواهد بود.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، وحید حسینی مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: بر اساس تحلیل ﺁخرین داده های هواشناسی پیش بینی شده برای شهر تهران، با تداوم شرایط جوی پایدار در منطقه در روز جاری یکشنبه و برقراری سکون نسبی هوا طی برخی ساعات، شرایط برای تجمع و افزایش غلظت آلاینده ها فراهم است. با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی از صبح دوشنبه در برخی ساعات طی بعدازظهر وزش باد شدید انتظار می رود. همچنین طی روزهای آینده افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

استاد دانشگاه صنعتی شریف تاکید کرد: نتایج پیش بینی آلودگی هوا نیز بر افزایش غلظت ذرات با قطر کمتر از 2.5 میکرون و تداوم آلودگی هوا طی روز جاری (یکشنبه) دلالت دارد. از طرفی با توجه به ناپایداری های احتمالی در روز دوشنبه کاهش نسبی در غلظت ذرات معلق پیش بینی می شود. هر چند این شرایط پابرجا نبوده و در روز سه شنبه با برقراری شرایط جوی پایدار و کاهش سرعت باد، افت کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

شرکت کنترل کیفیت هوا - شهرداری تهران توصیه می کند همه افراد بخصوص گروه های حساس جامعه که شامل کودکان ،سالمندان ،بیماران قلبی و ریوی و خانم های باردار هستند از فعالیت در فضای باز خودداری کنند.

منبع: http://air.tehran.ir

دوشنبه 24 آبان 1395 , 07:38
0
بیشتر بخوانید

ثبت طولانی ترین دوره آلودگی هوای سال در روزهای جاری

تاریخ انتشار: 1395/08/20

آلودگی هوای تهران فردا وارد پنجمین روز متوالی خود می‌شود. بدین ترتیب طولانی‌ترین دوره آلودگی هوای سال در آسمان پایتخت ثبت می‌شود.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، «وحید حسینی» مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد: بر اساس اطلاعات حاصل از پیش بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، در بیشتر ساعات روز جاری(شنبه22آبان) با استقرار شرایط جوی پایدار، سکون نسبی هوا و وزش باد آرام در بعضی ساعات، انتظار می رود که شرایط لازم برای تجمع آلاینده ها در سطح شهر فراهم شده و شاخص آلودگی هوا بالاتر رود. شاخص آلودگی هوای امروز تهران روی عدد 133 و هوای ناسالم برای گروه های حساس جامعه نظیر سالمندان، کودکان و نوزادان، زنان باردار، بیماران قلبی ریوی و دیابتی و ورزشکاران است.

وی تصریح کرد: امروز شنبه دومین روز آلوده سال نام گرفته است. پیش از این تنها در روز 18خرداد شاخص به عدد 146 رسیده بود تا آلوده‌ترین هوای سال در آن روز ثبت شود که منشأ آن گرد و غبار بود اما آلودگی هوای روزهای اخیر تهران نتیجه تردد انبوه خودروها کامیون‌ها و موتورسیکلت‌های کاربراتوری است.

به گفته حسینی، با تداوم این شرایط جوی در روز یکشنبه، تنها در برخی ساعات شاهد افزایش جزئی در سرعت باد خواهیم بود که خود باعث تشدید شرایط آلودگی هوا خواهد شد. نتایج مدلسازی کیفیت هوا نیز گویای افزایش نسبی غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون در روز جاری و برقراری شرایط کیفی نامطلوب است که این میزان آلودگی در روز یکشنبه افزایش نسبی خواهد یافت. با اینحال طبق پیش بینی های انجام شده در روز دوشنبه به تدریج با افزایش میزان ناپایداری جوی، وزش باد شدید در برخی ساعات بعدازظهر و افزایش دما انتظار می‌رود با بروز این شرایط شاخص کیفیت هوا به سمت مطلوب تری برود.

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به همه شهروندان پایتخت توصیه می‌کند از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت فیزیکی در فضای بیرون از منزل خودداری کنند. مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران خاطرنشان کرد: به گزارش سازمان بهداشت جهانی سالانه ۲۶هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوا فوت می کنند که آمار تهران در این میان، ۶ هزار نفر است.

کیفیت هوای طولانی ترین دوره آلودگی هوای سال در تهران
منبع: http://air.tehran.ir

دوشنبه 24 آبان 1395 , 07:35
0
بیشتر بخوانید

آسمان پایتخت تا آخر هفته آلوده می‌ماند

تاریخ انتشار: 1395/08/19

آسمان تهران برای ششمین روز در ماه آبان میزبان آلودگی هوا شد؛ آلودگی هوا بر اساس پیش‌بینی‌ها تا پایان هفته در پایتخت باقی می‌ماند.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، «مریم نادری» مدیر واحد پایش و پیش بینی‌ شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: در پی افزایش غلظت آلاینده‌های جوی، امروز(چهارشنبه 19آبان) میانگین شاخص کیفیت هوای تهران بالاتر از حد مجاز به عدد 107 و هوای ناسالم برای گروه‌های حساس رسید.

به گفته نادری، بر اساس پیش‌بینی پارامترهای هواشناسی برای شهر تهران، به دلیل کاهش میزان ناپایداری جوی در روز جاری نسبت به روزهای پیشین، در بیشتر ساعات روز شاهد وزش بادی آرام خواهیم بود. همچنین با حاکمیت شرایط جوی نسبتا پایدار در روز پنجشنبه(فردا)، در برخی ساعات سکون نسبی هوا پیش بینی شده در نتیجه شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد. در روز جمعه نیز این شرایط کم و بیش ادامه خواهد داشت.

بدین ترتیب نتایج مدلسازی کیفیت هوا گویای افزایش محسوس غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون و برقراری شرایط کیفی نامطلوب هوا در روز پنجشنبه و جمعه است.

منبع: http://air.tehran.ir

دوشنبه 24 آبان 1395 , 07:32
0
بیشتر بخوانید

هفته گذشته آلوده‌ترین هوای پاییز را داشت

تاریخ انتشار: 1395/08/15

دومین هفته از آبان، آلوده‌ترین هوا طی پاییز سال جاری بود. پیش از این در مهر ماه تنها 2 روز هوا ناسالم بود.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، «مریم نادری» مدیر واحد پایش و پیش بینی این شرکت گفت: ارزیابی هفتگی کیفیت هوای تهران نشان می دهد پایتخت طی هفته گذشته (روزهای 8 تا 14آبان ماه)،3 روز در وضعیت نا سالم برای گروه‌های حساس و 4 روز در شرایط سالم سپری کرده است. شایان ذکر است، وضعیت نامطلوب کیفیت هوادر روزهای مورد نظر ناشی از افزایش غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون گزارش شده است.

سه شنبه 18 آبان 1395 , 23:16
0
بیشتر بخوانید

هوای تهران در یک سوم روزهای آبان آلوده بوده است.

تاریخ انتشار: 1395/08/15

با گذشت 15 روز از ماه آبان، پنجمین روز هوای ناسالم با شاخص 106 ثبت شد. بدین ترتیب یک سوم روزهای این ماه هوا آلوده بوده است. گزارش‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی شبانگاه امروز شنبه، وزش باد قوی از سمت نواحی شمال شرقی از آلودگی هوا می‌کاهد اما احتمال آلودگی صبحگاهی در روز یکشنبه وجود دارد.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، «لیلا نظری» سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: گزارش‌های رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای تهران نشان می‌دهد امروز(شنبه 15 آبان) شاخص میانگین هوای تهران با عدد 106 بالاتر از حد استاندارد و هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است.

به گفته نظری طی 45روز گذشته از پاییز سال جاری، تاکنون 7روز هوا ناسالم و 38روز هوا سالم بوده است. همچنین از ابتدای سال تاکنون 11 روز هوا 1پاک، 190روز سالم و 30 روز ناسالم برای گروه‌های حساس بوده است.

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به بیماران قلبی تنفسی، کودکان، سالمندان، ورزشکاران و زنان باردار توصیه می‌کند از ماندن طولانی مدت در هوای آلوده خودداری کنند. ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون که امروز آلاینده اصلی آسمان تهران هستند می‌تواند احتمال حمله قلبی و ریوی، مرگ و میر زودرس را در افراد حساس تشدید کند.

منبع: http://air.tehran.ir

سه شنبه 18 آبان 1395 , 23:13
0
بیشتر بخوانید
color:#FFF;background: #096DB9; 123

موضوعات مطالب