Siyalancoنماینده انحصاری دستگاه های تصفیه هوای SMOVER در ایران

باران نتوانست از آلودگی هوای فرسوده‌ها و کاربراتوری‌ها بکاهد

تاریخ انتشار: 1395/09/13

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آسمان پایتخت دیروز به‌رغم 2روز بارش مستمر، همچنان شاهد صحنه غلظت آلاینده‌های جوی بود که یک علت بیشتر ندارد؛ خودروهای فرسوده و کاربراتوری. از سویی هفته گذشته بازار سفرهای زیارتی با خودروهای شخصی گرم بود و به واسطه تعطیلی‌های پی در پی، جمعیت قابل توجهی از پایتخت خارج شدند اما هوا همچنان آلوده‌ ماند.

«وحید حسینی» مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این‌باره گفت: همزمان با سفر خودروهایی که بی‌شک معاینه فنی دارند و از کیفیت ساخت مناسبی برای سفر برخوردارند، موتورسیکلت‌ها، خودروهای کاربراتوری و کامیون‌های فرسوده نتوانستند به سفر بروند و تردد در تهران را به سفر ترجیح دادند. بدین‌ترتیب باوجود وزش باد و بارش باران، آسمان شهر همچنان آلوده ماند.

به گفته حسینی، حال جای این پرسش باقی می‌ماند که آیا نباید ممنوعیت تردد در شهر در مواقع آلودگی هوا را با استفاده از الگوهای مطالعه‌شده‌‌ای نظیر طرح کاهش هدف‌دار کرد و استفاده از الگوی غیرکارشناسی زوج و فرد را که صرفا روی شماره پلاک خودرو محدودیت برقرار می‌کند، رها کرد؟

حسینی تصریح کرد: ‌تهران از وجود 420هزار خودروی فرسوده و کاربراتوری آلاینده رنج می‌برد. به این عدد 100هزار کامیون دیزلی و 780هزار موتورسیکلت کاربراتوری در حال تردد را نیز اضافه کنید. این 1.3میلیون وسیله نقلیه، در روزهای بارانی گذشته هم به‌کار خود ادامه دادند و اجازه ندادند آسمان پایتخت آبی شود. هر روز در تهران به‌طور میانگین 2هزار تن آلودگی هوا تولید می‌شود و وسایل مذکور نقشی اصلی در تولید آن دارند.ٰ

منبع: http://air.tehran.ir

شنبه 20 آذر 1395 , 16:13
0
بیشتر بخوانید
color:#FFF;background: #096DB9; 1

موضوعات مطالب