Siyalancoنماینده انحصاری دستگاه های تصفیه هوای SMOVER در ایران

آلودگی هوای تهران در هشتمین روز به 16هزار تن رسید

تاریخ انتشار: 1395/08/26

میانگین شاخص هوای تهران در روز چهارشنبه عدد 156 و هوای ناسالم برای همه بود. بدین ترتیب هشتمین روز متوالی آلودگی هوا در آسمان پایتخت به ثبت رسید. طی این دوره، 16هزار تن گازهای آلاینده وارد آسمان شهر شده و هنوز از شهر خارج نشده است. 80درصد این گازها یعنی 12.8 هزار تن، از اگزوز خودروها و کامیون‌ها و موتورسیکلت‌ها بیرون آمده است.

آنگونه که اطلاعات سامانه پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد، وضعیت آلودگی هوا از فردا(پنجشنبه) بهبود یافته و از غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون کاسته خواهد شد. «مریم نادری» مدیر واحد پایش و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در این باره گفت:‌ بر اساس تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی با وجود کاهش شدت پایداری جوی در روز چهارشنبه، در ساعات بعد از ظهر وزش باد آرام پیش بینی می شود که نقش موثری در پراکندگی آلاینده‌های تجمع یافته در شهر ندارد. به گفته نادری، در روز پنجشنبه روند افزایشی سرعت باد آغاز شده و در برخی ساعات باد مناسبی از سمت جنوب شرقی می‌وزد و این شرایط تا روز جمعه ادامه می‌یابد. همچنین طی این روزها دما نیز بطور نسبی کاهش می‌یابد.

طی 26 روز گذشته از آبان، 13روز هوا سالم، 10روز ناسالم برای گروه‌های حساس و 3روز هوا برای همه ناسالم بوده است. گروه‌های حساس باید تا بهبود کیفیت هوا در روز پنجشنبه کمتر در فضای باز تردد داشته باشند.

منبع: http://air.tehran.ir

سه شنبه 2 آذر 1395 , 18:47
0
بیشتر بخوانید
color:#FFF;background: #096DB9; 1

موضوعات مطالب