Siyalancoنماینده انحصاری دستگاه های تصفیه هوای SMOVER در ایران

آلودگی هوا راه تنفس تهرانی ها را بسته است

تاریخ انتشار: 1395/08/21

ابر سیاه گازهای آلاینده بر هوای تهران سایه انداخته و شاخص هوا را باعدد ۱۵۴ برای همه ناسالم کرده است. میزان انباشت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون و دیگر گازهای آلوده کننده هوا، امروز در پنجمین روز متوالی به ۱۰هزار تن خواهد رسید. فردا هم هوا تا قبل از وزش باد آلوده خواهد بود.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، وحید حسینی مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: بر اساس تحلیل ﺁخرین داده های هواشناسی پیش بینی شده برای شهر تهران، با تداوم شرایط جوی پایدار در منطقه در روز جاری یکشنبه و برقراری سکون نسبی هوا طی برخی ساعات، شرایط برای تجمع و افزایش غلظت آلاینده ها فراهم است. با افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی از صبح دوشنبه در برخی ساعات طی بعدازظهر وزش باد شدید انتظار می رود. همچنین طی روزهای آینده افزایش نسبی دما پیش بینی می شود.

استاد دانشگاه صنعتی شریف تاکید کرد: نتایج پیش بینی آلودگی هوا نیز بر افزایش غلظت ذرات با قطر کمتر از 2.5 میکرون و تداوم آلودگی هوا طی روز جاری (یکشنبه) دلالت دارد. از طرفی با توجه به ناپایداری های احتمالی در روز دوشنبه کاهش نسبی در غلظت ذرات معلق پیش بینی می شود. هر چند این شرایط پابرجا نبوده و در روز سه شنبه با برقراری شرایط جوی پایدار و کاهش سرعت باد، افت کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

شرکت کنترل کیفیت هوا - شهرداری تهران توصیه می کند همه افراد بخصوص گروه های حساس جامعه که شامل کودکان ،سالمندان ،بیماران قلبی و ریوی و خانم های باردار هستند از فعالیت در فضای باز خودداری کنند.

منبع: http://air.tehran.ir

دوشنبه 24 آبان 1395 , 07:38
0
بیشتر بخوانید

نظرات

نکته :
- نظرات شما ممکن است پس از تایید مدیر نمایان شود .
- لطفا از زبان پارسی برای نظر دادن استفاده کنید .


هیچ نظری ثبت نشده است

شما اولین نفر باشید !


هیچ نظری ثبت نشده است

شما اولین نفر باشید !


ثبت نظر

موضوعات مطالب