Siyalancoنماینده انحصاری دستگاه های تصفیه هوای SMOVER در ایران

گرد و غبار در خوزستان به 10 برابر حد مجاز رسید/ تداوم گرد و غبار استان‌های جنوبی در فصل پاییز

۹۵/۰۷/۱۰

مدیر ملی کارگروه مقابله با گرد و غبار سازمان محیط زیست با بیان اینکه حد مجاز غلظت گرد و غبار 150 است اما امروز در خوزستان و برخی استان‌های جنوبی به 1500 رسیده است گفت: با آغاز فصل پاییز پیش بینی می‌شود بیشتر با این پدیده مواجه باشیم.

 

سه شنبه 11 آبان 1395 , 00:43
0
بیشتر بخوانید

گرد و غبار در خوزستان به 10 برابر حد مجاز رسید/ تداوم گرد و غبار استان‌های جنوبی در فصل پاییز

سید ضیاءالدین شعاعی در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس در مورد آخرین وضعیت میزان غلظت گرد و غبار در استان‌های جنوبی کشور و خوزستان گفت: از روز 5 شنبه به طور متناوب توده‌های گرد و غبار در سوریه و عراق شکل گرفت که بر اثر وزش بادهای جنوبی به سمت استان‌های جنوب غربی و غرب کشور حرکت کرد.

وی ادامه داد: آخرین توده گرد و غبار ساعت 3 بامداد در مرکز عراق شکل گرفت و به استان‌های جنوبی رسیده است به گونه‌ای که میزان غلظت آلاینده‌ها به 1500 رسید که با توجه به اینکه حد مجاز 150 است می‌توان گفت تقریبا چند برابر حد مجاز است اما بر اساس آنچه مشاهده می‌شود هم اکنون میزان غلظت آلاینده‌ها تقریبا رو به کاهش است.

مدیر ملی کار گروه مقابله با گرد و غبار اظهار داشت: همینطور در ساعت 12 امروز نیز توده مشابهی در عراق شکل گرفته و به سمت ایران در حال حرکت است اما به نظر می‌رسد میزان غلظت گردو غبار در این توده کمتر از توده قبلی باشد.

شعاعی اظهار داشت: فصل پاییز آغاز فصلی است که انتظار می‌رود گرد و غبار را بیشتر از سایر فصول سال داشته باشیم اما اینکه شدت و تناوب آن چگونه خواهد بود تابع شرایط باد است.

 

سه شنبه 11 آبان 1395 , 00:32
0
بیشتر بخوانید
color:#FFF;background: #096DB9; 1

موضوعات مطالب